Isikukeskse erihoolekande teenusmudeli rakendamine kohalikus omavalitsuses (ISTE)-31.12.2024
Jõhvi Vallavalitsus jätkab osalemist Sotsiaalkindlustusameti poolt korraldatud pilootprojektis „Isikukeskse erihoolekande teenusmudeli rakendamine kohalikus omavalitsuses 2023-2024". Projekt kestab kuni 31.12.2024.
Teenusmudeli katsetamist rahastatakse Euroopa Sotsiaalfondi meetmest „Sotsiaalkaitse ja pikaajalise hoolduse kättesaadavus" tegevuse „Integreeritud, isikukeskse ja paindliku erihoolekandeteenuste süsteemi katsetamine" raames.
Sihtrühmaks on raske, sügava või püsiva kuluga psüühilise erivajadusega inimesed (16.eluaastast alates), kes samal ajal ei ole erihoolekandeteenuse kasutajad ja vajadusel ka nende lähedased.
Projekti eesmärk on parandada psüühilise erivajadusega inimeste abivajaduse varajast märkamist ja seeläbi suurendada sihtrühmale vajalike teenuste kättesaadavust.
Projekti raames arendatakse välja teenusmudelit, kus psüühilise erivajadusega inimesele ja tema lähedastele osutatakse abi ühe tervikuna, lähtudes inimesest ja tema perekonna vajadustest. Kõik see peaks toetama psüühilise erivajadusega inimeste ühiskonnaelus osalemist, kaasamist kogukonna tasandil, sh psüühilise erivajadusega inimeste võimetekohast osalemist tööhõives.
Teenuste korraldajaks abivajajatele on kohalik omavalitsus.
Vaata infolehte projektis osalemise kohta eesti keeles SIIT ja vene keeles SIIT
Projekti teenuseosutajad
- Ida-Virumaa Puuetega Inimeste Koda MTÜ
- Jõhvi Haigla SA (Tervisekeskus Corrigo)
- EELK Diakoonia- ja Ühiskonnatöö SA
- Inger Koolitus OÜ
- Mustrimurdja OÜ
Teenuseosutajate poolt osutatavad teenuskomponendid ja hinnad
Kogemusnõustamiste teemad ja teenuseosutajad
Jõhvi Vallavalitsuse sotsiaalteenistuses koordineerib ISTE projekti teenusemudelit peresotsiaaltöötaja Pille Rüütel (e-post: pille.ruutel@johvi.ee).
Projekti kohta leiab rohkem infot Sotsiaalkindlustusameti kodulehelt
Isikukeskse erihoolekande teenusmudeli rakendamine kohalikus omavalitsuses (ISTE) -31.12.2022-lõppenud.
Jõhvi Vallavalitsus jätkab osalemist Sotsiaalkindlustusameti poolt algatatud pilootprojektis „Isikukeskse erihoolekande teenusmudeli rakendamine kohalikus omavalitsuses". Projekt kestab kuni 31.12.2022. Projekti eesmärk on katsetada psüühilise erivajadusega inimeste abistamisel teenuskomponentidel põhinevat lähenemist ja testida korraldusskeemi, kus psüühilise erivajadusega inimeste teenuste korraldaja rollis on kohalik omavalitsus.