Maret Suurmets Kuura – Vabadus olla

Jõhvi linnagaleriis saab vaadata 3. märtsist Tartu maalikunstniku Maret Suurmets Kuura näitust „Vabadus olla".

Maalinäitus on austusavaldus loomeinimeste vabadusele tegutseda nii, nagu süda tunneb. Vabadus katsetada erinevaid stiile ja tehnikaid on loomeinimesele vajalik. Suruda end välistest teguritest tulenevatesse raamidesse on ängistav ning aheldav ja matab loomingulisuse.

Enamik näitusel eksponeeritud töid ongi rõõmsates, erksates toonides, kuna kunstnik soovib näha ja tunda positiivsust ning helgust enda ümber. Kord kujutab kunstnik lootust ja helgust, siis aga inimese kulgemist, mis võib olla habras ning ebastabiilne, konarustega.

Vabadus olla ja tegutseda ei ole iseenesest mõistetav, seda tuleb väärtustada ja hinnata. Hoida neid võimalusi, mis laseb meil olla vaba oma mõtlemises ja väljenduslaadis. Küll mäletatakse aegu, kui loomeinimesed pidid kunsti tegema kindla süžeega, vastama kindlatele nõudmistele, täitma nõudeid, mida ja kuidas ennast võib väljendada.

Käes on aeg, kus kunstnik võib maalida just neid teemasid, mis teda köidavad. Kunsti ülesanne ei ole kõike ära seletada, vaid anda vabadus erinevateks tõlgendusteks.

Maret Suurmets Kuura on lõpetanud Tartu Ülikooli maalikunsti eriala ning tegutseb maalikunstniku-, maalistuudio juhendaja ja kunstiõpetajana.

Näitustel osaleb alates 2000. aastast. Korraldanud üle 30 personaalnäituse ja osalenud väga paljudel ühisnäitustel.

Kuulub alates 2006. a. Tartu Kunstnike Liitu ja 2009. a. Eesti Maalikunstnike Liitu.