« Tagasi

Toiduabi pakki asendab toidukaart

Toiduabi on toimetulekuraskustes inimestele suunatud toetus, mis jaguneb riiklikult ostetud toiduabiks ning annetatud toiduabiks. Eesti riiklikus toiduabisüsteemis on toimunud muudatused. Nimelt jagatakse nüüd abivajajatele üle Eesti seniste Euroopa toiduabipakkide asemel toidukaarte. See on suur muutus, mis annab abivajajatele suurema valikuvabaduse ja tõhusama abi. Edaspidi saavad toiduabi nimekirja kantud inimesed osta toidukaardiga toidu- ja esmatarbekaupu Rimi kauplustest üle Eesti kohapealt või läbi e-poe.
Vaata Rimi asukohti SIIT.
Lähim kauplus Jõhvi valla elanikele asub Kohtla-Järvel.
 
Ühe perekonna kohta väljastatakse üks toidukaart, kuhu kantakse igas kvartalis kindel summa iga pereliikme kohta (2023. aastal on see 30 eurot). Toetus tuleb ära kasutada kvartali jooksul ning allesjäänud summa uude kvartalisse üle ei kandu. Toidukaardiga ei saa tasuda tubaka, alkoholi ega lotopiletite eest.
Annetatud toiduabi jagamises muudatusi ei tule. Toiduabi saajate nimekiri koostatakse toimetulekutoetuse ja kohaliku omavalitsuse toetuste taotluste ja saajate alusel ja nende taotlemiseks peab inimene pöörduma Jõhvi vallavalitsuse sotsiaalteenistusse.  
 
Kes saavad toidukaardi ?
toimetulekutoetuse saajad
toimetulekutoetuse taotlejad, kes küll oma sissetuleku tõttu oleksid õigustatud saama toimetulekutoetust, kuid kelle kohta on kohalik omavalitsus teinud otsuse toetust mitte maksta
toimetulekutoetuse taotlejad, kelle sissetulek pärast tasumisele kuuluvate eluasemekulude maha arvamist (kehtestatud piirmäärade ulatuses) ületab kuni 15% ulatuses kehtestatud toimetulekupiiri
Jõhvi valla eelarve vahendistest makstud ühekordsete sotsiaaltoetuste saajad  
varjupaigateenust (kodutute öömaja) kasutavad inimesed
 
Jõhvi vallas tuleb pöörduda toiduabi saamiseks sotsiaaltoetuste spetsialistide poole.
Moonika Räitsak, tel 336 3769, mob 51941950, moonika.raitsak@johvi.ee
Sirle Lumiste, tel 333 1184, mob 534 52269, sirle.lumiste@johvi.ee