« Tagasi

Kevadine suurpuhastus: Uuskasutuskeskuse kaubik teeb kogumisringi Jõhvis ja Kohtla-Järvel

Uuskasutuskeskuse kaubik peatub 8. mail kell 10.00–11.00 Kohtla-Järve Selveri parklas ja kell 12.00–13.30 Jõhvis Rakvere tänava parklas (kaubanduskeskuse "Jõhvika" ja viadukti vahel), et vastu võtta kodus üleliigseks muutunud, kuid jätkuvalt heas korras asju. See on mugav võimalus kodu lähedal saata uuesti kasutusse korralikud asjad, mis on kasutult seisma jäänud ja võtavad asjatult ruumi.

Uuskasutuskeskuse kaubikusse saab ära tuua puhtaid ja terveid rõivaid, jalatseid, mänguasju, nõusid, köögitarbeid, raamatuid, spordi- ja hobitarbeid, kodusisustust ja väiksemat kodutehnikat. Kõik asjad saab üle anda turvaliselt ja kontaktivabalt.

Uuskasutuskeskusele võib julgesti annetada ka hooajaväliseid kaupu, näiteks talispordivahendeid. Hästi hoitud vahendid kestavad ajas ja võivad järgmisel hooajal rõõmustada juba järgmisi kasutajaid. Kõige olulisem on, et annetatavad esemed oleksid terved, sest Uuskasutuskeskusel puudub võimekus ise asju parandada, lisaks võib katkine ese olla ohuks järgmisele kasutajale. Asju saab ära tuua ka Jõhvi Uuskasutuskeskusesse, mis asub Pargi keskuses.

Uuskasutuskeskus ei võta vastu turvalisuse kaalutlusel turvatoole ja -hälle, gaasipliite ja kineskooptelereid, katkiseid ja määrdunud esemeid. Kogumisringi ajal palub Uuskasutuskeskus mitte tuua ka mööblit.

Uuskasutuskeskus sorteerib kõik annetatud asjad ning suunab seejärel heas korras esemed uuesti ringlusse. Osa asju läheb abivajajatele, suurem osa aga müüki. Asjade müüki panekuga katab Uuskasutuskeskus isemajandava organisatsioonina kaupluste ülalpidamiskulud ja laienemise üle Eesti. Uuskasutuskeskusel on 15 poodi, lisaks e-pood aadressil pood.uuskasutus.ee.

Uuskasutuskeskus toetab oma koostööpartnerite kaudu suurperesid, naiste varjupaiku, koduta jäänud inimesi ja loomade varjupaiku. Veel teeb Uuskasutuskeskus tihedat koostööd teatri- ja filmitegijatega, õpilasfirmade, kunstitudengite ja käsitöölistega, kes saavad materjalide ning laenutuste soovidega otse Uuskasutuskeskuse poole pöörduda. 

Jõhvis on kaubik siin: