« Tagasi

Korterelamute rekonstrueerimise infopäev - elemendipõhisest tehnoloogiast ning toetusvõimalustest

Sihtasutus KredEx kutsub korteriühistute liikmeid osalema elemendipõhist rekonstrueerimistehnoloogiat käsitleval tasuta veebiseminaril

Peagi saab riigi toel korda teha tüüpprojektina ehitatud korterelamuid (kuni viie korrusega suurpaneelelamute tüübid ja nn hruštšovkad), kasutades selleks tehases eeltoodetud elemente. KredExi korterelamu elemendipõhise rekonstrueerimise toetus katab 50%, kuid mitte rohkem kui miljon eurot projekti kogumaksumusest, sõltumata sellest, millises Eesti paigas hoone asub.

Mida kujutab endast elemendipõhine rekonstrueerimine?

Enamik korterelamuid on ehitatud tüüpprojektide järgi, mistõttu on mõistlik neid sarnaselt renoveerida. Eesti teadlased ja insenerid TalTechist on välja töötanud elementidel põhineva lahenduse enam levinud kortermajadele. Rekonstrueerimine elementidega tähendab, et tehases toodetakse eelnevalt valmis seinaelemendid, mis sisaldavad fassaadimaterjali, soojustust, tehnosüsteeme, aknaid jm vajalikku. Sellele eelnevad maja ettevalmistustööd ja kui tehases on elemendid valmis, paigaldatakse need lihtsa vaevaga hoone välisseintele.

Mis on sellise meetodi eelised?

  • Elemendid paigaldatakse olemasolevale fassaadile.
  • Muudab maja energiatõhusaks ja suureneb kokkuhoid küttekuludelt.
  • Kiirem renoveerimisprotsess – oluline, sest elanikud elavad tööde ajal kodus edasi.
  • Elemendid sisaldavad ventilatsioonisüsteemi (parem sisekliima).

Tule osale tasuta veebiseminaril ja saa rohkem teada!

KredEx kutsub teid osa võtma veebiseminarist, kus räägime üsna pea avatavast taotlusvoorust, selgitame, kellele on toetused suunatud, ja jagame täpsemat infot selle põneva uue rekonstrueerimistehnoloogia kohta.

Veebiseminar toimub 30. septembril kell 14.00

Registreeru veebiseminarile

 

Otselink KredEx uudisloole