« Tagasi

Jõhvi Kindluskiriku Muuseum osaleb üleriigilisel muuseumiööl „Öös on vabadust“

Laupäeval, 18. mail, rahvusvahelise muuseumipäeva muuseumiööl, mis sel aastal kannab pealkirja „Öös on vabadust", ootavad Jõhvi kindluskirik ja muuseum ajaloo- ja muusikahuvilisi Jõhvi Mihkli kirikusse.
 
Jõhvi muuseumiööl algab sel aastal kell 16.00 Jõhvi Bigbandi heategevuskontserdiga „Raju reliikvia" Jõhvi Mihkli kirikus, kus kaastegevad Jõhvist pärit muusik Rain Rämmal klahvpillidel ja solistiks Ida-Viru rokkbändi Boamadu kitarrist ja Illuka kooli muusikaõpetaja Peeter Priks. Kontserdi vahetekste loeb näitleja ja lavastaja Eili Neuhaus. Kontserdile on sissepääs vaba, kuid oodatud on annetused kirjanik Eduard Bornhöhe skulptuuri püstitamiseks Jõhvi. Kontserdi järel annab ajaloolane Vallo Reimaa ülevaate kirjaniku tegevusest Ida-Virumaal ja Jõhvis.
 
Traditsiooniliselt on muuseumiööl kell 19 võimalus kuulata orelimuusikat Svetlana Verenitši esituses ja vaadata kirikus näitust Eduard Bornhöhest. Jõhvi Muuseumi Selts pakub ajaloohuvilistele ja peredele lisaks kirikaias viktoriini. Lastele ja noortele toimub põnev aarete mäng ning muid põnevaid tegevusi.
 
Jõhvi kindluskiriku muuseum on avatud kell 18-23 ning huvilistel on ligipääs kirikutorni müürikäikudesse ja võlvidepealsele.
 
Eduard Bornhöhe on eesti kirjanik, kes elas ja töötas Jõhvis ülemtalurahvakohtu eesistujana aastail 1907–1917. Bornhöhet peetakse eesti ajaloolise romaani rajajaks. Ta on kirjutanud ajaloolisi seiklusjutte, mis räägivad eesti rahva vabadusvõitlusest. Üks tuntuimaid on jutustus „Tasuja", mille ta kirjutas 17-aastaselt. Tuntust on kirjanikule toonud ka ajaloolise romaani „Vürst Gabriel ehk Pirita kloostri viimsed päevad" ainetel vändatud film „Viimne reliikvia".
 
Jõhvi püstitav Bornhöhe skulptuur kujutab pingil istuvat kirjanik Eduard Bornhöhed, kel on põlvedel avatud raamat. Skulptuuri autoriks on Jõhvist pärit kunstnik Aivar Simson.
 
Üritust toetavad Jõhvi Vallavalitsus ja Jõhvi Muuseumi Selts.
 
Lisainfo: Reet Kaldur Telefon: 5187590, e-post: reet.kaldur@mail.ee