« Tagasi

Näitus Kotkajärve Metsaülikoolist

Näitus „Kotkajärve Metsaülikool – 50 aastat noor",  avatakse 7. septembril kell 15  kontserdimajas, näitus on avatud kuu lõpuni.
 
Värvirikaste rohkete fotodega näitus pajatab Metsülikooli poleemilisest algusest külma sõja ajal, kirjeldab Metsülikooli arengut ja maalib kaasakiskuva pildi sellest, mis Metsaülikoolis tänapäeval tehakse. Kotkajärve MÜ, see ainulaadne ja väga eriline Kanada metsades sündinud üritus on tekitanud terve ülemaailmse liikumise, mille noorim võsu on Kääriku Metsaülikool Eestis.
 
Kotkajärve MÜ on olnud katkematult kestev suvine õppelaager eestlastele kuuluval  maaalal Kanadas, kuhu esimesel võimalusel hakati kutsuma ka lektoreid ja huviringide juhendajaid Eestist. Kõige olulisem osa laagris on alati olnud eesti keele säilitamine, õpetamine ja suhtlus keelekümbluskeskkonnas. MÜ tegevus on aidanud välismaailmal mõista Eestis toimunut ja seeläbi ehitada tugevat silda kodu- ja väliseesti kultuurikogukondade vahel.
 
Näitus on valminud koostöös kodu- ja väliseesti vahel – disainer ja toimetaja Elle Palumäe ja tekstide autor Lea Kreinin elavad Eestis, vabatahtlikud MÜ juhatuse liikmed tegutsevad Torontos.
 
Rändnäituse eesmärk on tähistada ja tutvustada Kotkajärve MÜ tegevust. Näitus on juubelikingituseks Eesti Vabariigile ning olnud seni eksponeeritud Tartus, Tallinnas, Paides, Abja-Paluojas, Käärikul ning ka New Yorgi Eesti Majas.
 
Näituse valmimist toetasid Rahvuskaaslaste programm 2014-2020, Hasartmängumaksu nõukogu, Kanada Eesti Õppetöö Keskus ja perekond Lokk Torontos. Näituse jõudmisele Jõhvi aitas kaasa Jõhvi Muuseumi Selts.
 
Näitus Jõhvi Kontserdimajas on avatud 30. septembrini.