« Tagasi

Jõhvis käivitub 1. maist elektritõukerataste teenus

Tõukerattad on mugavad ja keskkonnasõbralikud liiklusvahendid ning võitmas kogu maailmas järjest suuremat populaarsust. Alates 1. maist 2021 käivitub Jõhvis Bolt elektritõukerataste renditeenus.

 

Hommikuti leiab Jõhvis vähemalt viies kohas (raudteejaama, bussijaama, gümnaasiumi jne läheduses) rivisse seatud ja sõiduvalmis tõukerattad, kust ühe nupuvajutusega saab hõlpsalt rendisessiooni alustada. Päeva jooksul leiab tõukerattaid mitmelt poolt kõnniteede servades, kuhu eelmised kasutajad oma sõidu lõpetamise järgselt rattad parkinud on ja kust järgmised kasutajad need omakorda edasisõiduks võtta saavad. Vaba tõukeratta leidmisel on abiks inimese enda nutitelefon, mis kaardi peal näitab ära huvilisele kõige lähemal asuvad rattad.

 

Tõukerataste laenutamiseks tuleb nutitelefonis avada Bolti rakendus ning vajutada rakenduse paremal üleval nurgas olevale tõukeratta ikoonile. Seejärel näeb klient enda lähedal asuvate tõukerataste asukohti. Tõukeratta saab lahti lukustada sellel oleva QR koodi abil. Rataste lahtilukustamine maksab 50 senti. Iga sõiduminut maksab 15 senti.

 

Jõhvis saab tõukeratastega liikuda maksimaalselt 20 km/h, kuid iga sõitja peab seejuures veenduma, et valitud kiirus oleks talle endale ja teistele liiklejatele ohutu. Sõidu lõppedes tuleb kasutajal tõukeratas jätta kõnnitee äärde nii, et jalakäijatele on ruumi vähemalt 1,5 meetrit. Piirkonnad, kuhu võib tõukeratta sõidu lõppedes jätta, on rakenduses oleval kaardil tähistatud. Tõukeratast saab rentida alates 16. eluaastast.

 

Tõukerattaga sõites tuleb olla kaasliiklejate suhtes arvestav ja äärmiselt tähelepanelik, see on oluline nii sõitja enda kui kõigi teiste turvalisuse huvides. Kindlasti on soovitatav kiivri ja muu täiendava ohutusvarustuse kasutamine. Et tähelepanu ei hajuks, tuleks vältida kõrvaklappide kasutamist sõidu ajal ning kõikvõimalikke muid kõrvaltegevusi. Vaata Bolt'i 10 lihtsat ohutusreeglit, mida tõukerattaga sõitmisel meeles pidada | Bolt Blog

 

Lisaks Jõhvile saab Bolti tõukerattaid Eestis rentida ka Tallinnas, Tartus, Pärnus, Kohtla-Järvel,  Narvas ja Haapsalus. Bolti tõukerattad on täna kasutuses rohkem kui 50 linnas ja 15 riigis üle Euroopa.

 

Lisainfo: Aleksandr Lilišentsev,
Bolt tõukerataste Eesti valdkonnajuht
tel 555 167 06
www.bolt.eu