« Tagasi

Jõhvi vallavalitsus korraldab abi andmist Ukrainale

Vallavalitsus kogub abi nii Ukrainas asuvale sõpruslinnale Lõpovetsile kui ka Jõhvi saabuvatele sõjapõgenikele. 
„Suhtlesime inimestega Jõhvi sõpruslinnast Lõpovetsist ja saime teada, et nad vajavad eelkõige hügieenitarbeid ja ravimeid. Palume vallakodanikel, kes saavad ja soovivad aidata, tuua meie kogumispunktidesse – seltsimajja aadressil Kooli 2 ja gümnaasiumi aadressil Hariduse 5b – mähkmeid ja pesuvahendeid," rääkis Toomel. 
Mis puudutab Jõhvi saabuvaid sõjapõgenikke, siis esialgu on vallavalitsusel info kahekümne kahe inimese kohta, kes on tulnud siia oma sugulaste juurde. 
Inimesed on vallavalitsusele teada andud paarikümnest elamispinnast, kus põgenikud saaksid ajutiselt elada. „Olen jõhvilastele sellise abi eest väga tänulik," lausus Toomel. 
Abi korraldamisel teeb vallavalitsus koostööd kaitseliidu, kohalike ettevõtete ja kirikutega. „Näiteks tänu koostööle metodisti kiriku pastori Artur Põlluga on põgenikel võimalus saada rõivaid kogudusele laekunud humanitaarabist," ütles Toomel. 
 
Hügieenitarbeid saab tuua:
  • teisipäeval kella 10–13 ja 18.30–20.00 ning neljapäeval kella 10–13 seltsimajja aadressil Kooli 2 (kesklinna poole jääv vallamaja sissepääs, vastuvõtja MTÜ Jõhvi Pensionäride Ühendus); 
  • reedel kella 14–17 Jõhvi gümnaasiumi aadressil Hariduse 5b. 
Hügieenitarvetest on vaja mähkmeid, hügieenisidemeid, pesuseepe, šampoone, hambaharju ja -pastat. 
Annetada võib ka korralikke, uueväärseid riideid ja köögitarbeid. Neid võetakse vastu aadressil Tartu mnt 32 esmaspäeval, kolmapäeval ja reedel kella 10–12.