« Tagasi

Tasuta õigusabi Eesti elanikele

HUGO.legal on koostöös Justiitsministeeriumiga tasuta õigusabi osutanud juba 6 aastat. Selle perioodi vältel on teenust kasutanud üle 55 000 inimese.
 
Riikliku finantseeringu tõttu on esimesed 2 tundi õigusabi abivajajale tasuta. Õigusabi saab 16. suuremas maakonnakeskuses nii kohapeal, e-maili teel või ka videosilla vahendusel.
 
HUGO esindused asuvad 16 linnas üle Eesti: Tallinn, Tartu, Pärnu, Rapla, Viljandi, Valga, Võru, Põlva, Jõgeva, Paide, Narva, Jõhvi, Rakvere, Haapsalu, Kuressaare ning Kärdla.
 
Kes saavad tasuta õigusabi?
 
Tasuta õigusabi saavad kõik Eestimaal elavad inimesed, kelle keskmine brutosissetulek on kuni 1200 eurot kuus. Erandiks on lapse õigusi puudutavad perekonnaasjad, mille puhul on sissetuleku piirmäär kuni 2000 eurot.
 
Millises mahus saab tasuta õigusabi?
 
Tasuta on esimesed kaks nõustamise tundi. Kui kahest tunnist jääb väheks, saab juurde veel 3 tundi soodushinnaga 45€/h ning lapse õigusi puudutavates perekonnaasjades osutatakse soodushinnaga õigusabi kuni 10 tundi.
 
Tasuta õigusabi saamiseks tuleb sõlmida kliendileping ning tasuda ühekordne omaosalustasu 5 eurot, mis tagab inimesele kuni kalendriaasta lõpuni võimaluse soodustingimustel õigusabi saada. Alaealised on omaosalustasust vabastatud.
 
Kuidas saab tasuta õigusabi?
 
Tasuta ning soodustingimustel õigusabi saamiseks tuleb aeg juristi vastuvõtule registreerida aadressil www.hugo.legal või telefonile 6 880 400 helistades. Valida saab kolme nõustamise võimaluse vahel – kontoris juristiga kohtudes, videosilla vahendusel või e-maili teel.
 
Info saamiseks võib alati helistada HUGO telefonile 6 880 400