« Tagasi

Kaljo Kiisa nimelise noore filmitegija stipendiumi laureaat on filmiprodutsent Elina Litvinova

 
Jõhvis toimunud kultuuri ja spordi valdkonna tänuõhtul kuulutati välja Kaljo Kiisa nimelise noore filmitegija stipendiumi laureaat. Selle aasta tunnustuse pälvis filmiprodutsent Elina Litvinova. Stipendiumi suurus on esmakordselt 3000 eurot.
 
Jõhvi Kontserdimajas toimunud tänuõhtu oli pühendatud Jõhvi valla spordi- ja kultuurivaldkonna saavutustele ning tunnustati inimesi, kes on silma paistnud nii spordis kui ka kultuuri edendamises. „Tunnustusüritus on austusavaldus kõigile neile, kes on panustanud Jõhvi valla kultuuri, spordi ja filmitööstuse arengusse ning loodan siiralt, et see õhtu inspireerib ja innustab" kommenteeris tänuüritust Jõhvi vallavanem Maris Toomel. XIII noorte laulu- ja tantsupeo rühmade juhendajatele anti eraldi tunnustus nende panuse eest noorte talentide arendamisel ja Eesti kultuuri hoidmisel. Samuti tänati Jõhvi valla sportlasi nende märkimisväärsete saavutuste eest 2023. aastal, tuues esile nende pühendumust, treeninguid ja võistlusmomente, mis on rõõmustanud paljusid ning olnud eeskujuks teistele.
 
Kaljo Kiisa noore filmitegija stipendiumi laureaadiks kuulutati toimunud tänuõhtul filmiprodutsent Elina Litvinova. Žürii valis stipendiumi konkursile esitatud 11 kandidaadi hulgast välja tunnustamiseks noore põlvkonna mitmekülgse ja hooliva produtsendi, kes on tuntud visuaalselt kaasahaaravate lugude kaaslooja. Elina Litvinova on oma senise tegevusega tõestanud võimekust juhtida erineva mastaapsusega filmiprojekte sh rahvusvahelisel tasemel kaastootmise projekte, tuues neid sitke järjepidevusega ka Ida-Virumaale.  Ta on talent, kes oma  tegevusega toetab stipendiumi loomisega seatud eesmärke. Elina meeskonna nimel võttis stipendiumi Jõhvis vastu filmide tootmisjuht Mart Saar, kellel endal täitus eile täpselt kümme aastat käesoleva stipendiumi saamisest.
Züriisse kuulusid Jaak Lõhmus, Maarja Hindoalla, Kristiina Davidjants,Maris Toomel.
Zürii eripreemiad said režissöör Maria Reinup ja monteerija Sofja Kostenkova. Maria Reinupit tunnustati senise loomingulise tegevuse eest Ida-Virumaal ja julgete ning valdkondade üleste koostööprojektide loomise eest Ida-Virumaal. Sofja Kostenkova märgiti ära ergutuspreemiaga oma tegevuse eest kohaliku filmitootmise koostöö arendamisel, Narvas filmitud filmi "Valik" (rez. Jelena Pazilina) näitel.
Kaljo Kiisa noore filmitegija stipendium (algatatud  2010.a.) on Jõhvi vallavalitsuse poolt 2022.a taastatud traditsioon, mille eesmärk on tunnustada neid, kes on andekad just kaadri taga - režissöörid, produtsendid, operaatorid, heliloojad, kunstnikud ja loomingulised meeskonnad.
Varasemate stipendiumi laureaatide seast leiab Eesti filmi uue põlvkonna säravaid nimesid nagu Johannes Magnus Aule, Anna Hints, Martti Helde, Liis Nimik ja Mart Saar. Žürii on varasematel aastatel ära märkinud ka Adeele Tähemaa, Doris Tääker, Katrin Kissa ja Kristiina Davidjants. 
 
Stipendiumi üle andmist toetasid Viru Filmifond, Ida-Viru Investeeringute Agentuur ja Tervisekeskus Corrigo.