« Tagasi

Avaneb kodanikuühiskonna innovatsioonifondi taotlusvoor elanike kaitse valdkonnas

Siseministeerium avab kodanikuühiskonna innovatsioonifondi taotlusvooru, mis annab täiendava võimaluse elanike kaitse tõstmiseks kohalikul tasandil.

Taotlusvooru kogueelarve 2023. aastal on 875 000 eurot ning see avatakse kasutamiseks kohaliku omavalitsuse põhiselt. Iga kohaliku omavalitsuse (KOV) kohta on määratud maksimaalne toetussumma, mille piires on mittetulundusühingutel (MTÜ) ja/või seltsingutel võimalus taotlusi esitada.

 

Innovatsioonifondist toetatakse kogukondade elanikkonnakaitse arutelude korraldamist, vajaduste väljaselgitamiseks ja elluviimiseks plaani koostamist, plaani ühist elluviimist KOV ja kogukonna, seltside või MTÜ-de abil või teenuste tellimist ja inventari soetamist.

 

Näiteks võib fondist küsida toetust kriisimeeskondade ja -rollide plaani koostamiseks, evakuatsioonikohtade korrastamiseks, seltsimaja varugeneraatori soetamiseks jne.

 

Infotunnis saab lähemalt kuulata, milleks ja kui palju toetust saab küsida! Selgitatakse  toetuse saamise protsessi ning vastame taotluse esitamisega seotud küsimustele.

 

Virtuaalne infotund toimub 22. mail kell 13.00-14.20. Osalejatele saadetakse MS Teamsi link pärast registreerumist aadressil: https://forms.gle/WaWwur4R4v6YNrxq5.

 

Infotunniga oodatakse liituma kõiki KOV esindajaid, seltse, MTÜ-sid ja aktiivseid kodanikke, kes soovivad saada infot elanikkonnakaitse parandamisest ja kogukonna kriisivalmiduse tõstmise võimalustest.