« Tagasi

Staadioni avamisel loodetakse rekordit

Uue staadioni avamisel võib Jõhvi publik olla tunnistajaks Eesti rekordi sünnile 4 × 100 meetri teatejooksus, mille stardis on teiste seas maailma neljas välejalg Karl Erik Nazarov.
Lisaks sisekergejõustiku maailmameistrivõistlustel sprindis neljandaks tulnud Nazarovile tuleb 21. juunil Jõhvi võistlema teisigi kuulsusi. 
Staadioni avamisel võisteldakse kokku 12 kergejõustikualal. „Korraldajana luban, et võistluse tase saab olema eeskujulik," ütles kergejõustikuliidu juhatuse liige Mati Lilliallik, kes on korraldanud Eestis palju rahva- ja tippspordiüritusi, muu hulgas Euroopa kergejõustikuvõistlused Tallinnas.
„Staadion on teil uhke ja ilus, sportlastele kindlasti meeldib," ütles Lilliallik. Ta tõdes, et tegelikult ongi just sportlased need, kes areenile hinnangu annavad.
Ida-Virumaal ei ole umbes kümme aastat ühtegi kõrgel tasemel kergejõustikuvõistlust olnud, seepärast peaks ka publikul selle vastu huvi olema, arvas Lilliallik. „Eks iga areen vajab turundust ning üks heal tasemel võistlus tõmbab sellele kindlasti tähelepanu. Pealegi väärib Eesti suuruselt teine maakond korralikku võistlust," sõnas ta.
Staadion kannab Virumaalt sirgunud Heino Lipu nime ja avavõistlused toimuvad spordisangari sajandal sünniaastapäeval.
Staadioni avamise päevakava