« Tagasi

Pargi tänava pidulik avamine

11.juunil toimus Pargi tee pidulik avamine.
Riigihalduse minister Jaak Aab osales Jõhvis Pargi tänava arendusprojekti avamisel ja tutvus kohalike tööstusettevõtjatega. Lisaks kohtus ta Jõhvi vallavalitsuse liikmetega, kus sai ülevaadet kohalikust eluolust pärast haldusreformi ning Jõhvi arenguplaanidega.
Pargi tänava teelõigu ehitamiseks eraldas Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium 2018. aasta eelarvest juhtumipõhise investeeringutoetusena 935 700 eurot. Projekti kogumaksumus koos käibemaksuga oli ligi 1,32 miljoni eurot.
Pooleteist kilomeetri pikkune Pargi tänav on üks Jõhvi linna olulistest tuiksoontest. Pargi tänava ääres asuvad muuhulgas Jõhvi Kontserdimaja ning Kaitseväe Viru pataljon. Pargi tänava kaudu on maakonnakeskus ühendatud ka Kuremäe ja Vasknarva piirkondade ning Alutaguse rahvuspargiga, mis on olulised paigad Eesti ajaloo, looduskaitse ja turismiarengu seisukohast.
Pargi tänav on väga tähtis Jõhvi valla liiklusvõrgustiku osa. Nüüd tänu uuele teekattele saab suure osa transporti , mis liigub Riia, Tartu suunast Narva poole linnast välja viia ja sellega vähendada liikluskoormust linna keskuses.