« Tagasi

JÕHVI PÄEV 26.-27. MAI

26.mai kell 17.00 kogunevad Jõhvi valla isetegevuslased, lastest eakateni Jõhvi linnparki perepiknikule, et anda üks südamlik Jõhvi 85 aastapäevale pühendatud sünnipäevakontsert.
Tule koos perega, hubaseks ja mõnusaks olemiseks haara kaasa oma piknikutekk ja piknikukorv. Tähistame koos!

Kella 20.00-22.00 ajavahemikul on kõikidel võimalus külastada Jõhvi Põhikooli ja Jõhvi Gümnaasiumi. Koolide avatud uste ekskursioonid: kell 20.00, 20.30, 21.00 ja 21.30
Samal ajavahemikul on võimalus huvilistel külastada Jõhvi kunstikooli galeriid, kus on üleval 2023 aasta diplomitööd

Alates kella 22.00 tasub oma sammud sättida Jõhvi kontserdimaja poole. Öökultuuripesad pakuvad kosutust nii vaimule kui kehale. Pesa on koht, kus saab osaleda pealtvaatajana või kuulajana, aga samas oma loomingut esitada või kätt kunstialaselt kätt proovida.
Meie kodukandi poetess Anneli Lamp esitab luulepesas oma luulet ning väga on oodatud kõiki luule kirjutajaid oma loomet esitlema.
Harrastusfilmifestival „Laterna Magica" on kahekümne kuue aasta jooksul kogunud eri žanrilisi filme, millest huvitavamaid esitletakse öökinopesas.
Iseenda avastamise teekonnale kutsub Anett Okas, kes tutvustab hatha joogat, mis loob tasakaalu kehas, meeles ja hingamises.
Pole just igapäevane. Õhtuhämaruses kunst – pastelli nii, et lausa lust. Üle jõu ei käi see ühtki, nii see kunstipisik süttib.
Imeline muusik ja jutuvestja Polina Tšerkassova põimib kaugetelt maadelt toodud tõsielulugusid ja muinasjutte oma muusikaga erinevatel haruldastel pillidel.
Tuntud maailmarändur ja väelaulik Tom Walsberg on (Indigolaste ansamblist) esitab koos sõpradega – Aive Asperk ja Ian Mikael Kirss- rütmikaid folgilikke väelaule. Need on eestikeelsed laulud, mida Tom on loonud inspireerudes oma rännuteedel erinevate rahvaste maailmamuusikast. Kontserdil saab soovi korral nii kaasa laulda, kui ka tantsida. Pole harv juhus, et väelaulude kontserdil kõlab naer ja voolavad ka pisarad, sest Tommi seiklusjutud ja lüürika puudutavad südameid ja rütmid tekitavad ülevaid tundeid.

Orienteeruvale kell 23.30 saab väelauludes tekkinud ülevad tunded edasi kanda öisesse Jõhvi linna ägedate rütmidega. Kaasahaarava rütmimängu eestvedajaks on tuntud trummar ja muusik Silver Ulvik.