« Tagasi

Jõhvi lennupäevad 2021 / North-East Takeoff

Ida-Virumaal alustab 2021. aasta teises pooles inseneeria, tehnoloogia ja lennunduse sektoreid tutvustav ürituste sari North-East Takeoff.


"Mõte lennupäevade traditsiooni taaselustamisest ringles Jõhvi vallavalitsuses juba 2020. a. suvel. Ilmsiks saab see tänu Kirderanniku Koostöökogu LEADER-projektitoetuse taotlusvooru edukale läbimisele. Lennundusringkondadega suhtlemine päädis inseneeria- ning tehnikavaldkondi propageeriva ürituste sarjaga, mis on eeskätt suunatud kohalikule karjääri- ja töövõimalusi otsivale inimesele, samuti noortele, kel alles erialavalik ees seisab", sõnas North-East Takeoff projektijuht Kristo Kõrgnurm. Ees on ootamas konverents, Jõhvi lennupäevad, lennundusega seotud asutuste külastused ning lennundusekspertide loengud Jõhvis.
Tähtsündmused, nagu lennunduse teemaline konverents ja festival Jõhvi Lennupäevad on seatud toimuma lähestikku, 23. ja 24. juulil 2021. Kõiki Jõhvi õhuruumi rikastavaid piloote ootab korraldajate poolt pidulik vastuvõtt, toitlustus ja ööbimisvõimalus  SPAs. Korraldajate poolt on tagatud lennumasinate turvaline parkimine  ja bussitransport ööbimispaika.
Jõhvi Lennupäevad 2021 kätkeb endas 24. juulil Jõhvi lennuväljal toimuvat koguperefestivali, kus on oma lavaprogramm, väikelennukite näituseala, laada ala ning sobivate ilmastikuolude korral toimuvad ka õhusõidukite vahelised mõõduvõtud. Laval astuvad üles nii kohalikud koosseisud nagu Jõhvi Big Band, Kohtla-Järve noorteorkester, DB4 kui ka peaesineja, kell 15:00 üles astuv ansambel Shanon.
Tähtsündmuste käigus moodustunud huviliste ringile korraldatakse augustis väljasõit Eesti Lennundusmuuseumisse ja Eesti Lennuakadeemiasse Tartu külje all. Seal saab oma silmaga vaadelda laia valikut erinevatest õhusõidukitest, lennukimudelitest, reaktiivmootoritest ning proovida huvilendu helikopteri või lennuki simulaatoril. Samuti leiavad sügisel 2021 ja kevadel 2022 Jõhvis aset õppepäevad, mille täpsema teemaderingi kujunemise saavad määrata moodustunud lennundushuviliste grupi liikmed. Huvigrupile mõeldud tegevused lõpevad 2022 mais korraldatava väljasõiduga erinevatesse lennundusettevõtetesse.
Detailsem info Facebookis "North-East Takeoff" ning Jõhvi Kultuuri- ja Huvikeskuse kodulehel www.huvikeskus.info/northeasttakeoff.
Projekti kaasrahastatakse Kirderanniku Koostöökogu LEADER fondi meetmest "Koostöö ja ühistegevuse arendamine". Projekti peamised sihtrühmad on Jõhvi valla, Toila valla ja Narva-Jõesuu linna omavalitsusüksuste elanikud, kellele on avatud registreerimise eelisjärjekord osavõtjate arvu poolest piiratud üritustele (konverents, väljasõidud, loengud). Samuti on  piirkonna elanikele planeeritud bussitransport suurematest keskustest üritustele ja tagasi.
Jõhvi Vallavalitsus, Jõhvi Lennuväli SA, Jõhvi Kultuuri- ja Huvikeskus

Lisainfo: Kristo Kõrgnurm, kristo@huvikeskus.info, 58 666 952
North-East Takeoff projektijuht
Vene keeles: Anastassia Gavrina, anastassiagavrina98@gmail.com