« Tagasi

Im memoriam Jõhvi aukodanik Viktor Nikolai 28.01.1934 – 02.05.2019

"Jõhvis on väga palju teha, et Eesti siin oleks"
 
2.mail 2019 lahkus meie seast Jõhvi vallavolikogu kauaaegne liige ja aukodanik Viktor Nikolai.
 
Viktor Nikolai on sündinud 28.jaanauril 1934.aastal Läänemaal.Ta on lõpetanud Tallinna Polütehnilise Instituudi ja omandanud mäeinseneri kutse.
 
Seejärel suundus ta tööle Ahtme Kaevandusse , töötas seal mäemeistrina maa all, osakonnajuhatajana ja tootmisdirektorina kuni väljateenitud pensionipõlveni.
 
Põhitöö kõrvalt on Viktor Nikolai olnud alati ühiskondlikult aktiivne. 80-ndate aastate lõpus juhtis ta kaevanduses Rahvarinde rühma , aidates nii kaasa Eesti omariikluse taastamisele. Jõhvi linnaõiguste taastamise järel alates 1993. aastast on ta kuulunud kuni 2009. aastani linna/valla volikokku ja olnud kohaliku elu puudutavate oluliste otsuste tegemise juures eelarvekomisjoni liikmena ja esimehena. Suure spordi - ja kultuurihuvilisena seisis ta hea nii spordihalli kui ka kontserdimaja valmimise eest Jõhvis.
 
Lisaks eeltoodule oli ta hooliv ja heaperemehelik korteriühistu esimees, kuulus Ida-Virumaa Vabadusvõitlejate Ühenduse juhatusse ning osales mäemeeste klubis.
 
Oma suurepärase saksa keele ning omal käel omandatud soome ja inglise keele oskusega viis ta ise läbi kaevandusse külla tulnud välisdelegatsioonidele ekskursioone.
 
Kogu elu on teda saatnud suupilli-ja kitarrimäng ning laulmine , koos abikaasa Valvega käidi tantsimas pereklubis Senior.
 
Ta on Eesti Põlevkivi kuldmärgi ja Valgetähe V klassi teenetemärgi kavaler.
 
Viktor Nikolaid jääme meenutama kui laia silmaringi ja avara südamega kolleegi ning alati abivalmis kaaslast, kelle südameasi oli meie linna edumeelne areng ja eestluse säilitamine Jõhvis.
 
Sügav kaastunne lähedastale.