« Tagasi

Alates 1. septembrist on Jõhvi kontserdimajas avatud kunstistuudio Bastor näitus „Eesti vanasõnad“.

Kunstistuudio "Bastor" esitleb näitusel maalikunsti teoseid, mida ühendab teema Eesti vanasõnad.

Näitus on pühendatudEesti Vabariigi 100-le sünnipäevale.

Näitus jääb avatuks 30. septembrini.
Jõhvi kontserdimaja

Näitus „Eesti vanasõnad" kunstistuudiolt „Bastor"

Saatus ei too meile kurja ega head;
see annab meile külvise nii ühe kui ka teise tarvis
ning võime külvata mõlemat.
Michel de Montaigne,
renessansiaegne prantsuse kirjanik ja filosoof
Kunstistuudio "Bastor" esitleb näituse vaatajatele maalikunsti teoseid, mida ühendab teema Eesti vanasõnad. See näitus on pühendatud Eesti Vabariigi 100-le sünnipäevale.
Näitusel „Eesti vanasõnad" esitatud maalid on teostanud kunstistuudiolased, kes on stuudiot külastavad harrastuskunstnikud. Nad on kõik täiskasvanud ning maalimine ei ole neile üksnes hobiks, vaid ka võimalus loominguliseks arenguks ja suhtlemiseks.
Iga teos on omamoodi emotsionaalse laenguga ja väljendusrikas. Neis kajastub rõõm ja kurbus, nostalgia möödaniku järele ning tüüne igapäevaelu vool.
Stuudios „Bastor" saavutatud loomingu erilisus seisneb selle osalejates, kelle käekirja ei ole võimalik segi ajada, eredas isikupäras. Muuseas, oma teoste loomisel kasutavad nad põhiliselt akrüülvärve, mis on väga kaasaegne materjal.
Paljudel lõuenditel on siledale pinnale ülekantud „muster", mis väljendub karedas pinnas, mõnikord kollaažielementide kaasamises. Iga pilt on pikaajaliste mõtiskluste ja sisevaatluste tulemus.
Loominguliste ülesannete lahendamine toimub sundimatult, hoolimata „autoriteetide" piiravatest eelarvamustest. Mineviku kujundid sulavad olemuslikult kokku kaasaegsega ja vastupidi, sünnitades uut, kummalist ja muutuvat maailma.
Stuudios osalejate koostöö vastaval teemal viis omamoodi „ajurünnakule"ning maalid, mis loodi väga lühikese ajaga – vaid poolaastaga –, üllatavad oma kujutlusvõimega.
Kõiki stuudiolasi ,kes esitavad näitusel oma töid, ühendab sama soov: kaasata Teid, austatud vaatajad, olema kaasautorid, et saaksite meiega kaasa mõtelda omamoodi ja teha sügav kummardus meie kalli kodumaa auks!
Ilona Matson,
Kunstistuudio „Bastor" juhataja ja õppejõud, pedagoogika magister
Näituse Eesti vanasõnad plakat